Наша адреса: вул. Св. Йоана Павла II, 3      

ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО: ДОБА І ДОЛЯ

                                          Бути українцем – це значить бути постійно в стані
                                            доказування свого права на існування.
                                                                                        В. Винниченко
28 липня 2020 року виповнюється 140 років від дня народження Володимира Винниченка – українського письменника, публіциста, політичного і державного діяча УНР.
  Доля видатного українського письменника Володимира Кириловича Винниченка була надзвичайно складною та бурхливою. Цей талановитий художник слова був відомим політичним діячем, який все своє життя присвятив боротьбі за побудову вільної, самостійної України.
Бібліотека-філіал №2 знайомить своїх користувачів з підбіркою книг, як про самого письменника так із його творами.
В літературу В. Винниченко увійшов у 1902 р. і  відразу  здобув визнання своїми оповіданнями: «Біля машини», «Голод», «На пристані», «Краса і сила», «Федько- халамидник», «Кумедія з Костем» та іншими.
Глибокою психологією та напруженою дією відзначаються його твори «Дисгармонія», «Шаблі життя», «Брехня», «Чорна Пантера і Білий Ведмідь», «Записки кирпатого Мефістофеля», «Сонячна машина». Понад сотню робіт письменника становить новелістика: нариси, ескізи, етюди.
Чимало творів Володимира Винниченка перекладено іноземними мовами, його п’єси були представлені на сценах великих європейських театрів.
     Володимир Винниченко був не тільки видатним майстром слова, а й пензля також. Портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям. При житті його твори експонувалися на виставках у Львові, Парижі, де отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Писемні пам'ятки України

«ЛЮДИНА З ІМЕНЕМ ДНІПРА»

«ДОВКІЛЛЯ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА»