Наша адреса: вул. Св. Йоана Павла II, 3      

«А ЩО ДРУГИЙ ПРАЗНИК – СВЯТОГО ВАСИЛЯ!»


14 січня – День святителя Василя Великого.

Вітаємо всїх християн з святом Святого Василя! Це одне з трьох великих зимових свят: Різдво, свято Святого Василя й Водохреща.

Хто такий святий Василь?

У християн східного обряду здавна шанують святителя Василя Великого, частина мощей якого зберігається у Почаївській Лаврі. Василь Великий – архієпископ Кесарій Каппадокійський, за наявними даними, - вчений, автор кодексу чернечого життя, один із трьох каппадокійських отців. Подібно до Святого Миколая, Василя вважають чудотворцем через його здатність до зцілення. Відомо багато випадків чудесних зцілень здійснених святителем Василем Великим.

Як святкують день Василя?

Оскільки це глибоко релігійне свято, обовязковим атрибутом є похід до церкви. Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому в цей день основним обрядом є засівання осель збіжжям. Традиційно зранку ходили посівати посівальники хлопчики, обсіваючи зерном оселі родичів, сусідів, знайомих. Посівальниками мають бути хлопчики, оскільки існує повіря, що першим в хату має зайти чоловік, щоб все було добре в родині і в господаря. Посівали зерном: в основному – житом і пшеницею.

Вітаємо всіх з Старим Новим роком та святом Святого Василя!

 Нас послав Святий Василь
Засівати в заметіль.
Й особливий дав наказ,
Щоб засіяли і в вас!
Ще й навчив казати так:
“На кохання сієм мак,
Сієм жито на добро,
А для сміху ось пшоно,
На здоров’я вам овес,
Щоб був кріпкий рід увесь.
А від заздрісних осіб
Сієм вам пшеницю-хліб!”
Сієм, сієм, засіваєм,
З Новим роком вас вітаєм!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Писемні пам'ятки України

«ЛЮДИНА З ІМЕНЕМ ДНІПРА»

«ШЕВЧЕНКОВІ ДУМИ ПЕРЕЖИВУТЬ ВІКИ»